Naturalne ręcznie robione mydło

m Platyna koloidalna Złoto koloidalne Miedź koloidalna Srebro koloidalne Slide Slide Slide Slide

Naturalne ręcznie robione mydło

Naturalne ręcznie robione mydło jest produktem przyjaznym dla środowiska, zwłaszcza jeśli jest warzone „od podstaw” według starożytnych receptur naszych przodków. Ta metoda wytwarzania mydła wymaga użycia alkaliów. Zaletą takiego mydła jest nie tylko jego naturalność, ale także duża skuteczność, ponieważ mydło jest dość twarde.

Mydło od podstaw  to produkt organiczny, który można przygotować zarówno na zimno jak i na gorąco.

W zależności od metody przygotowania mydło może zawierać od 3 do 15 procent olejków, które zadbają o skórę, tzw. przetłuszczenie. Oleje te nie reagują z alkaliami, są przeznaczone specjalnie do odżywiania i nawilżania skóry. Przy produkcji na zimno nie można kontrolować procentowej zawartości tłuszczu, natomiast przy metodzie na gorąco jest to możliwe.

Naturalne ręcznie robione mydło w kostce  zawiera wiele użytecznych i niezwykłych dodatków: różne rodzaje glinki, soli, kawy, mleka, olejów, smoły itp. Składniki te mają różne właściwości, np. zamiast pianki do golenia można użyć mydła gliniastego, ponieważ jest efekt ślizgania.
Mydło kawowe doskonale peelinguje skórę złuszcza zrogowaciałe drobinki.
Mydło z solą ma działanie lecznicze i dezynfekujące.

Po wypróbowaniu wysokiej jakości mydła organicznego, wykonanego z miłością, nie będziesz chciał wracać do syntetycznego. Przecież naturalne składniki nadadzą Twojej skórze delikatności, aksamitności, nawilżenia i wspaniałego aromatu. A stale poszerzający się asortyment naturalnych mydeł maksymalnie zaspokoi Twoje wymagania.